הנוסע העצמאי לאן – אירועים וחגיגות ביעדי טיולך

צילום: Ben Kerckx
צילום: Ben Kerckx

הנוסע העצמאי לאן – פגוש אירועי תרבות וחגיגות ביעדי טיולך

מטיילים רבים מתכננים את מסלול הטיול העצמאי בחו"ל על פי מגבלות הזמן והתקציב כשבמרכז תכנונם עומד הצורך והרצון להספיק להגיע במסגרת זמנים סבירה לאתרי התיירות האטרקטיביים שבמדינת / עיר היעד. אין כמו לדעת מראש איזה אירועים צפויים להתקיים ביעדי הטיול.

פסטיבל "פתע" – אכזבה או הצלחה ?
רוב המטיילים העצמאיים בחו"ל שתכננו לקראת נסיעתם מסלול טיול מדוייק ומוקפד, אם הם מטיילים וותיקים ואם לא, נתקלים לא פעם בסיטואציה המתסכלת שבבואם לעיר כלשהיא במסלול טיולם, מתברר להם תוך אכזבה, שאתמול התסתיים בעיר פסטיבל בינלאומי גדול בן שלושה ימים. הבמה הצבעונית בכיכר למרגלות הקתדרלה וקישוטי רחובות העיר בשלבי פירוק, האוירה בעיר היא אוירה של אחרי החגיגות. אילו ידענו מראש שמתקיים בעיר פסטיבל, הם אומרים, היינו מתאימים את לוח הזמנים ואת המסלול כך שנגיע בנחת לפסטיבל שהפסדנו, חבל.

ראוי לציין שנושא קיומם או אי קיומם "המפתיע" של אירועים מסוג זה יכול להיות בעל השפעה חיובית משמחת המוסיפה תוכן ערכי גבוה לטיול. לחילופין, אירוע המתקיים "במפתיע" באחד מיעדי הטיול, יכול להיות בעל השפעה שלילית הפוגמת בטיול.

עוזבים או נשארים ונהנים ?
ייתכן מצב שהאירוע אינו לטעמם של המטיילים – אלה ירצו לעזוב ומיד, סביר להניח שהאירוע יצר ביקוש גדול לחדרי מלון הנמצאים "פתאום" בתפוסה מלאה, או שמחירהם תפחו בדיוק היום. אלה הרוצים להישאר מאלתרים מקום לינה שכאמור אם ישיגו חדר, יתכן בסבירות גבוהה שהוא יהיה במחיר יקר יותר משמעותית.

כדאי להימנע מהפתעות המקום
לעיתים המטיילים מופתעים שהיום הכל סגור, מתברר להם ש"נפלו" על חג לאומי או על יום חגו של פטרונה הקדוש של העיר, נחמד להיות באירועים כאלה בטיול אבל עדיף שיהיה זה בלי פקקי תנועה, בלי קשיי חניה, עם מקום לינה מובטח ובידיעה מוקדמת מה מתקיים איפה ומתי. המסקנה המתבקשת היא:  ידע מוקדם באם עומד להתרחש אירוע תרבות גדול ביעדי הטיול, הינו חשוב וחיוני – לטוב או לרע…

דע מראש מה קורה ביעד הטיול – עוד פרט לטיול מוצלח
נוסעים עצמאיים רבים המתכננים טיול בחו"ל נכנסים לאתר "פסטיבלים קרנבלים בעולם", בוחרים את שם מדינת היעד, את העיר ואת תאריכי הביקור בה והמערכת  מציגה בפניהם שפע אירועים עם תאריכים עדכניים הרלבנטים לנתוני החיפוש שהוקש.

=======

רכיב חשוב בתכנון טיול עצמאי בחו"ל הוא ללא ספק שילוב של ידע מוקדם אודות אירועי תרבות, פסטיבלים וקרנבלים המתקיימים במסלול הטיול ומועדיו. תכנון טוב המשלב עיון במצבור האירועים שלנו, מסייע לתכנן טיול יפה מועיל ומהנה.

הוספת תגובה

כתיבת תגובה חדשה

האתר משתמש בעוגיות דפדפן (cookies) על מנת לספק את חווית השימוש הטובה ביותר באתרינו, על ידי המשך שימוש באתר זה אנו מניחים כי הינך מאשר את המשך השימוש בעוגיות אלו, לחץ כאן כדי לקרוא את מדיניות עוגיות הדפדפן שלנו.