מפגן לורד מיור- לורד מיור שואו 2024

מתי: אמצע נובמבר 2024
צילום: www.facebook.com-TheLordMayorsShow
לורד מיור שואו
צילום: www.facebook.com-TheLordMayorsShow

מידי שנה במחצית הראשונה של חודש נובמבר תושבי לונדון חוגגים את הזכות ההיסטורית שניתנה להם – לבחור בעצמם את ראש העיר. במוקד החגיגות מתקיים מפגן מסורתי המושך אליו אלפי מבקרים הממלאים את רחובות לונדון.

מפגן "לורד מיור"- The Lord Mayor's Show, יצא לראשונה לדרכו בשנת 1215 ומאז ועד היום הוא מתקיים מידי שנה ומשמר מסורת של כ-800 שנה. האירוע החל כאשר המלך ג'ון – King John אשר שלט באנגליה בשנים 1216-1199 העניק לאזרחי אנגליה את הזכות לבחור בעצמם את ראש העיר.

הענקת זכות הבחירה לתושבים היתה מותנית בכך שהנבחר יציג מידי שנה את אישור בחירתו ויישבע אמונים לכתר בכנסיית ווסטמיניסטר – Westminster. על פי אותה מסורת, מתקיים ברחובות העיר מידי שנה מצעד גדול המונה כ – 6,000 משתתפים. את המצעד היוצא לדרכו לפני הצהרים, פותח ומוביל ראש העיר הנוסע בכרכרה מהודרת המסמלת את הנסיעה ההיסטורית של קודמיו לשבועת האמונים בכנסיה.

בתהלוכה הגדולה משתתפים למעלה מ-200 סוסים, כ-250 במות מתנייעות, מאות רקדנים ולהטוטנים, תזמורות מקומיות וזרות.חגיגות מסתיימות בשעות הערב, בתצוגת זיקוקין ענקית על גדות נהר התמזה.

רשימת בתי המלון המומלצים ביותר באזור לונדון והסביבה:
מלונות באזור לונדון:
Booking.com

סרטוני וידאו


מידע נוסף הקשור לאירוע

ליצירת קשר:
לוֹרד מָיוֹר שוֹאוֹ ,Lord Mayor's Show - עיריית לונדון

חשוב לתשומת לבך !
יש לקחת בחשבון את האפשרות שפרטי האירוע עשויים להשתנות ע״י מארגניו. לאור כך, ברצוננו להדגיש בפניך את המלצתנו שלפני ביצוע סידורי נסיעה כלשהם, עליך לבדוק ולברר עם המארגנים את תקפותם ועדכניותם של פרטי האירוע הנ"ל.

מדינה

עיר הבירה:
לונדון
קוד המטבע המקומי:
לירה שטרלינג (GBP)
מתח / רשת החשמל:
230V 50 Hz
קידומת חיוג בינלאומית:
+44
אזור זמן:
UTC+0 (GMT) BST= (British Summer Time) UTC+1
שפות:
אנגלית
מיקום גיאוגרפי:
במערב אירופה, האיים הבריטיים כוללים שישית מהאי אירלנד, ממוקמים בין צפוןן האוקיינוס האטלנטי והים הצפוני, צפונית מערבית לצרפת
אקלים:
אקלים מתון, קיימת שכיחות לרוחות דרום מערביות המגיעות מהאוקיינוס האטלנטי, וימים רבים מעוננים רוב הזמן
אתר בית:
לשכות תיירות מקומיות:
VisitBritain Headquarters Thames Tower Black's Road Hammersmith London W6 9EL Phone: 020 8846 9000

עיר

אזור חיוג מקומי:
20
קו אורך:
-0.12553°
קו רוחב:
51.50842°

הוספת תגובה

כתיבת תגובה חדשה

האתר משתמש בעוגיות דפדפן (cookies) על מנת לספק את חווית השימוש הטובה ביותר באתרינו, על ידי המשך שימוש באתר זה אנו מניחים כי הינך מאשר את המשך השימוש בעוגיות אלו, לחץ כאן כדי לקרוא את מדיניות עוגיות הדפדפן שלנו.