Booking.com

2019 – לילה של פילוסופיה מספר 5 בתל אביב

איפה: מיקום האירועים מוצג מטה, ,
מתי: יום חמישי, 30 במאי, 2019
צילום: Gerd Altmann מ - Pixabay
צילום: Gerd Altmann מ - Pixabay

"לילה של פילוסופיה" ,מתקיים בערים שונות בעולם, ובתל אביב הוא זוכה להצלחה חסרת תקדים ולנהירה של קהל אל האולמות, בתי הקפה והחללים המיוחדים. האירוע מתקיים ביוזמת המכון הצרפתי בישראל, בשיתוף פעולה עם מכון גתה ישראל, מכון סרוונטאס, המכון הפולני, פורום תרבות אוסטרי בתל אביב, האיחוד האירופי ועיריית תל אביב-יפו.

לילה של פילוסופיה הוא מסע פילוסופי עשיר ומרתק, בשלל נושאים מגוונים לאורכו של הלילה, במקומות שונים סביב המכון הצרפתי שבשדרות רוטשילד.

יותר מ-100 משתתפים מצרפת, גרמניה, אוסטריה ספרד, פולין וישראל

בלילה זה, יוכל הקהל הרחב להשתתף בפאנלים, שיחות והרצאות שידונו בשאלות ואתגרים שמעלים פילוסופים בני זמננו. באירוע הייחודי הזה משתתפים פילוסופים ואינטלקטואלים צרפתים, גרמנים, אוסטרים, פולנים וספרדים, יחד עם עשרות עמיתים ישראליים.

בלילה הזה נקשיב, נחשוב, נתווכח על נושאים בוערים שמעסיקים את העולם בכלל והחברה הישראלית על כל חלקיה בפרט. נתמודד בצוותא באווירה מיוחדת חד פעמית, עם שאלות חיוניות שמעסיקות את החברה בת זמננו.

 • האוצר הוא הפילוסוף רפאל זגורי-אורלי בשיתוף פעולה עם תהילה רודל, נספחת התרבות של שגרירות צרפת, מר וולף אירו, מנהל מכון גתה ישראל ויעל ברוך, אחראית אירועי תרבות במכון הצרפתי.
 • האירועים יתקיימו בשפות: עברית, צרפתית ואנגלית. הכניסה לכל האירועים היא ללא תשלום.
 • אירוע הפתיחה יחל בשעה 18:45 על גג המכון הצרפתי. לאחר מכן יתקיים שיח אמנים בנושא ״ אמנות ודמוקרטיה: תמונת מצב״, בהשתתפות דני קרוון, סיגלית לנדאו ויהושע סובול. מנחה: שני ליטמן, עיתונאית הארץ.

ביום שבת 1 ביוני 2019 בשעה 18:00 יתקיים מפגש עם הפילוסופית אסטריד פון בוסקיסט בנושא "האתיקה של מדיניות השפה". המפגש יתקיים בקפה ליוואן בעיר נצרת.

 

בין האירועים המרכזיים שיתקיימו בשפה העברית:

 • ספרות וסופרים בימים קשים – על מאבק ואדישות בהשתתפות: איריס לעאל, מירב נקר-סדי, עודה בשאראת, יוסי סוכרי, שעה 20:00-21:00, גג המכון הצרפתי.
 • סמי אמת, קרטלי ידע: מה עושים באוניברסיטה? בהשתתפות: הנרייט דהאן כלב, יוסי שורץ, לין חלוזין-דברת , שעה 20:00-20:55 במלון לילי & בלום.
 • דיס-אוריינטציה: עברית/ערבית ושאלת הפילוסופיה, בהשתתפות: זהייה קונדוס, אלמוג בהר. מנחה: גלילי שחר, שעה 21:05-22:05 בחנות ספרים "סיפור פשוט".
 • האפשרות של מחשבה דתית בעידן הפוסט מודרני: המקרה של הרב שג"ר, בהשתתפות: חנוך בן פזי, מרים פלדמן קיי, הרב בני פרל, זיוה אופק, שעה 23:20-00:10 באברהם הוסטל.
 • משבר האינטלקטואליזם הישראלי בהשתתפות: אבנר בן זקן, יוסי סוכרי, שעה 00:00-1:00 בקנטינה
 • סוד הנחש במיסטיקה עם פרופ' אבי אלקיים, שעה 21:40-22:30 באברהם הוסטל.
 • דיון פילוסופי על צבעים בהשתתפות: שי בידרמן, חיים דעואל לוסקי, אמיר ירצקי, נמרוד מתן שעה 21:50-22:50 בגלריה זומר.
 • ההיבטים הפילוסופיים של הקפיטליזם הגלובלי: עבודה, הון וסביבה בהשתתפות: עפרי אילני, רונית פלג, אריה קרמפף, רוני קליין שעה 22:45-23:35 בבית הישג.

 

בין האורחים השנה בלילה של פילוסופיה 2019:

מוניק קנטו ספרבר, פילוסופית, מנהלת מחקר בביה"ס ללימודים גבוהים במדעי החברה (EHESS, ניהלה את ביה"ס אקול נורמל סופרייר בפריז בין השנים 2005-2012, ואח"כ את קרן פריז למדעים ולספרות בין השנים 2012-2014. מומחית לפילוסופיה יוונית, אתיקה ופילוסופיה פוליטית).

אביטל רונאל, פלוסופית והוגת דיעות אמרקאית ממוצא יהודי, המכהנת כפרופסור לספרות גרמנית, אנגלית והשוואתית וכראש המחלקה לספרות גרמנית באוניברסיטת ניו-יורק. הוציאה לאור מספר ספרים אחד מהם תורגם לעברית בהוצאת רסלינג: "טפשות".

אסטריד פון בוסקיסט, פרופסור לתיאוריה פוליטית ועמיתה חוקרת ב-Sciences Po Paris.  ראש התוכנית לתאוריה פוליטית ועורכת "סיבות פוליטיות". פרסמה מאמרים רבים בנושאים: מדיניות לשונית, לאומיות וגבולות. בין פרסומיה האחרונים: "דלתות וקירות. גבולות בדמוקרטיה", "חושב על פוליטיקה", "רק גבולות".

אן סימון, למדה באקול נורמל סופרייר ובסורבון, פריז. כיום היא מנהלת מחקר במרכז הלאומי למחקר בצרפת  וחברה ב-École des Hautes Études en Sciences Sociales פריז, שם היא משמשת ראש מכון מחקר  לאמנות ושפה. מחקריה מתמקדים ביחסים בין פילוסופיה לספרות ומחקר בנושא בע"ח בספרות.

מילן בוטבול באום, פרופסור לפילוסופיה וביו-אתיקה בפקולטה לרפואה, פילוסופיה ומדעי הבריאות, באוניברסיטתUCL , בריסל, בלגיה. אחראית על המרכז לביואתיקה הלסי (בריאות, אתיקה, משפטים, כלכלה ונושאים חברתיים) אוניברסיטתUCL. חברה בקבוצת המחקר Europè במכון לפילוסופיה, UCL. חברה בועדת האתיקה של אוניברסיטת ז'נבה מאז שנת 2010. חברה בוועדת האתיקה של אינסרם, פריז, צרפת, משנת 2013.

אנדז'יי לדר למד פילוסופיה ורפואה באוניברסיטת ורשה,  דוקטור לפילוסופיה מהמכון לפילוסופיה וסוציולוגיה של האקדמיה הפולנית למדעים. מתמחה בפילוסופיה ופילוסופיה פוליטית של התרבות, תוך שימוש בכלים פנומנולוגיים ופסיכואנליטיים, בעיקר בפסיכואנליזה הלאקאנית.

כריסטיאן ווייז, יו"ר המכון לפילוסופיה יהודית  ע"ש מרטין בובר באוניברסיטת גתה בפרנקפורט, גרמניה מאז שנת 2010. קודם לכן כיהן כפרופסור להיסטוריה של עם ישראל ומנהל המרכז ללימודי יהדות גרמניה באוניברסיטת סאסקס.

ג'וליאן רבנטיש היא פרופ' לפילוסופיה  ולאסתטיקה ב Hochschule für Gestaltung in Offenbach/Main שם היא משמשת כיום גם כסגן נשיא. היא חברה במועצת המחקר במכון למחקר חברתי בפרנקפורט אל מיין.

 

 אירועי לילה של פילוסופיה יתקיימו במקומות הבאים:

 • המכון הצרפתי בתל אביב, שד' רוטשילד 7:

אודיטוריום בקומה 1

אולם 104 בקומה 1

מרפסת המכון בקומה 3

 • לה קלוזרי, מדיאטק המכון הצרפתי, רחוב הרצל 6
 • גלריה זומר לאמנות עכשווית, שד' רוטשילד 13
 • בית הישג, שד' רוטשילד 46
 • מסעדת קנטינה, שד' רוטשילד 71
 • Abraham Hostel, לבונטין 21 תל אביב, פינת הרכבת 8
 • Givon Art Forum, אלרואי 3, נווה צדק
 • סיפור פשוט, שבזי 36, נווה צדק
 • המרכז לאמנות עכשווית (CCA), צדוק הכהן 2א, פינת קלישר
 • תולעת ספרים, מזא"ה 7 תל אביב
 • גלריה שלוש, רחוב מזא"ה 7 תל אביב
 • מלון לילי & בלום, לילינבלום 48, תל אביב

תכנית האירועים המלאה, שעות ולוחות זמנים, ועוד, מפורטים באתר "לילה של פילוסופיה" – באמצעות הלינק המוצג מטה תחת הכותרת "מידע נוסף הקשור לאירוע".

רשימת בתי המלון המומלצים ביותר באזור תל אביב-יפו והסביבה:
מלונות באזור תל אביב-יפו:
Booking.com

חשוב !

לתשומת לבך: יש לקחת בחשבון את האפשרות שפרטי האירוע (מיקומו ,תכניו ומועדיו) עשויים להשתנות ע״י מארגניו. לאור כך , ברצוננו להדגיש בפניך את המלצתנו שלפני ביצוע סידורי נסיעה כלשהם, עליך לבדוק ולברר עם המארגנים את תקפותם ועדכניותם של פרטי האירוע הנ"ל.

מידע נוסף הקשור לאירוע

מדינה

עיר הבירה:
ירושלים
קוד המטבע המקומי:
(NIS) ₪ שקל
מתח / רשת החשמל:
220v 50Hz
קידומת חיוג בינלאומית:
+972
אזור זמן:
UTC +2 , (Summer UTC+3)
שפות:
עברית וערבית שפות רשמיות, ציבור נרחב דובר אנגלית.
מיקום גיאוגרפי:
במזרח התיכון, אסיה. גובלת במערב בים התיכון, בצפון בלבנון, בסוריה בצפון מזרח, במזרח בממלכת ירדן ובדרום במצרים.
אקלים:
אקלים ים תיכוני, קיץ חם. הקיץ באיזור מישור החוף חם ולח , חורף קריר ברוב חלקי הארץ, באזורים ההרריים הטמפרוטורות נמוכות מיתר אזורי הארץ.
אתר בית:
לשכות תיירות מקומיות:
Ministry of Tourism
5 Bank Israel St. Jerusalem

עיר

אזור חיוג מקומי:
3
קו אורך:
34.76472°
קו רוחב:
32.06778°

הוספת תגובה

כתיבת תגובה חדשה

האתר משתמש בעוגיות דפדפן (cookies) על מנת לספק את חווית השימוש הטובה ביותר באתרינו, על ידי המשך שימוש באתר זה אנו מניחים כי הינך מאשר את המשך השימוש בעוגיות אלו, לחץ כאן כדי לקרוא את מדיניות עוגיות הדפדפן שלנו.