תהלוכות שלושת המלכים בעיר אלקוי 2025

איפה: (באזור המזרחי של המדינה), ,
מתי: יום ראשון, 5 בינואר, 2025
תהלוכות שלושת המלכים בעיר אלקוי - צילום: www.alcoi.org
תהלוכות שלושת המלכים
תהלוכות שלושת המלכים בעיר אלקוי
צילום: www.alcoi.org

העיר "אָלקוֹי"- Alcoy / Alcoi הנמצאת בדרום מזרח ספרד, מקיימת כמו בערים רבות במדינה את תהלוכות שלושת המלכים או בשמם האחר – שלושת החכמים / אמגושים.

התהלוכות של אלקוי נחשבות לתהלוכות הדתיות העתיקות ביותר בספרד. התהלוכות שיצאו לדרכן לראשונה בשנת 1885 מהוות גם כיום רצף של חגיגות שעוצמתן וההתרגשות הדתית שהן יוצרות אינה פחותה מההתרגשות של חגיגות חג המולד בעיר.

האירועים מתקיימים מידי שנה, ביום א' שלפני, לפני "חג ההתגלות" – Epiphany, ועד החג עצמו המתקיים ב – 6 בינואר. ב"חג ההתגלות", מצויין בברית החדשה אירוע שבו שלושה חכמים, הנקראים "אמגושים" – Magus, הגיעו במיוחד לירושלים כדי להשתחוות לילד ישו, לאחר שלטענתם ראו את כוכבו.

שלושת האמגושים שעל פי האמונה הנוצרית, סגדו לראשונה לישו וכך הביאו את התגלותו לעולם כולו. התהלוכה הראשונה, "תהלוכת הרועים הקטנים" – “les Pastoretes”. זוהי תהלוכת ילדים המתקיימת ביום א'. הילדים לבושים בבגדי רועי צאן צועדים ומחלקים מתנות לפסל בדמות ישו התינוק החדש.

התהלוכה השנייה, "תהלוכת שלושת המלכים" – Cabalgata de los Reyes ,Magos יוצאת לדרכה בשעות הערב של יום 5 בינואר (ערב חג ההתגלות). התהלוכה מגיעה לשיאה ככשלושת "המלכים" נכנסים לעיר כשהם רכובים על גמלים עמוסי מתנות המחולקות לקהל שברחוב.

הקהל העומד על מרפסות הבתים זוכה אף הוא למתנות הנמסרות לו באמצעות שליחי המלכים המטפסים על  סולמות עץ אדומים לעבר המרפסות והחלונות. שיירת "המלכים" נעה ברחובות הראשיים של העיר כשהיא מלווה בנושאי לפידים – “Antorcheros” המאירים את דרכה בחשיכה.

להשלמת אווירת החג, בכל פינה בעיר מחלקים מתנות לילדים כשברקע נשמעות נעימות חג המולד.

רשימת בתי המלון המומלצים ביותר באזור אלקוי והסביבה:
מלונות באזור אלקוי:
Booking.com

מידע נוסף הקשור לאירוע

ליצירת קשר:
Oficina de Turismo de Alcoy
Calle Sant Llorenç 2
03801 Alcoi-Alcoy, Alcoy (Alicante - Alacant)
Contact details
Phone: +34 965537155
Fax: +34 965537153

חשוב לתשומת לבך !
יש לקחת בחשבון את האפשרות שפרטי האירוע עשויים להשתנות ע״י מארגניו. לאור כך, ברצוננו להדגיש בפניך את המלצתנו שלפני ביצוע סידורי נסיעה כלשהם, עליך לבדוק ולברר עם המארגנים את תקפותם ועדכניותם של פרטי האירוע הנ"ל.

מדינה

עיר הבירה:
מדריד
קוד המטבע המקומי:
(EUR - € ) אירו
מתח / רשת החשמל:
220v 50Hz
קידומת חיוג בינלאומית:
+34
אזור זמן:
UTC+1 ,(Summer UTC+2)
שפות:
74% דוברי ספרדית קסטיליאנית, 17% דוברי קטלונית, 7% דוברי גליציאנית, 2% דוברי באסקית. הקסטיליאנית נחשבת לשפה הרשמית וכל היתר שפות רשמיות אזוריות.
מיקום גיאוגרפי:
ספרד נמצאת בדרום מערב יבשת אירופה, גובלת במפרץ ביסקיה, בים התיכון, בצפון האוקינוס האטלנטי, ברכס הרי הפירנאים ובדרום מערב צרפת.
אקלים:
האקלים ממוזג, קיץ חם באזורים הפנימיים של המדינה ומתון יותר ומעונן לאורך החוף. החורף קר בפנים המדינה ומעונן חלקית וקריר לאורך החוף.
אתר בית:
לשכות תיירות מקומיות:
INSTITUTO DE TURISMO DE ESPAÑA - TURESPAÑA Jose Lázaro Galdiano, 6, 28071 Madrid - Tel.913433500

עיר

אזור חיוג מקומי:
965
קו אורך:
-0.46667°
קו רוחב:
38.7°

הוספת תגובה

כתיבת תגובה חדשה

האתר משתמש בעוגיות דפדפן (cookies) על מנת לספק את חווית השימוש הטובה ביותר באתרינו, על ידי המשך שימוש באתר זה אנו מניחים כי הינך מאשר את המשך השימוש בעוגיות אלו, לחץ כאן כדי לקרוא את מדיניות עוגיות הדפדפן שלנו.