ריפיקולונה פסטיבל הפנסים – מצעד פנסי הנייר של פירנצה 2024

מתי: יום שבת, 7 בספטמבר, 2024
צילום: מיכאל פלמיירי
פירנצה
צילום: מיכאל פלמיירי

רִיפִיקוֹלוֹנָה – פסטיבל פנסי הנייר של פירנצה, באיטלקית: Festa della Rificolona נחוג מידי שנה בשעות הערב של יום ה-7 בספטמבר, כחלק בלתי נפרד מחגיגות לידתה של מרים אם ישו – Nativita' della Beata Vergine Maria המצוין על יד הנצרות הקתולית ביום 8 בספטמבר.

החגיגות משמרות מסורת שהיתה נהוגה במאה ה – 12. על פיה האיכרים ותושבי כפרי הסביבה עלו כל שנה לרגל לפירנצה על מנת לקיים את חגיגות יום ההולדת של הבתולה ולערוך תפילות הודיה בבזילקת הבשורה הקדושה Basilica della Santissima Annunziata המקוּדשת למרים.

על פי המסורת, האיכרים היו מגיעים עם מנחות של תוצרת חקלאית המוקדשות לבתולה הקדושה כשהם יוצאים מכפריהם לכיוון פירנצה בחשכה לפנות בוקר ואת הדרך הם מאירים באמצעות פנסי נייר הנישאים על גבי מקלות ארוכים.

על בסיס מסורת זו מתקיים בכיכר הבזיליקה בימים 6-7 בספטמבר שוק איכרים של תוצרת חקלאית, שוק חגיגי מרשים בגודלו ויופיו. בערב ה – 7 בספטמבר נערכת תהלוכת הפנסים החגיגית שבראשה צועד הקרדינל.

התהלוכה הנעה ברחובות פירנצה יוצאת מפיאצה סנטה קרוצ'ה – Piazza Santa Croce דרך רחובות העיר עד לנקודת הסיום בפיאצה סנטיסימה אנונזיאטה – .Piazza Santissima Annunziata

קהל החוגגים הגדול הצועד בתהלוכה העממית, השירה הנגינה, שפע פנסי הנייר הססגוניים המאירים את הלילה כשהם הנישאים על ידי הילדים הצועדים, מבטיחים למבקר בפירנצה בערב ה-7 בספטמבר חווית תרבות מסורתית עממית מיוחדת במינה.

בימי הפסטיבל קיים ביקוש גדול לחדרי מלון, לאור כך מומלץ לברר מחירים ולהזמין מלון מראש.

מתי השוק המסורתי: כל שנה בימים – 6-7 בספטמבר.
מתי מצעד / תהלוכת פנסי הנייר:  כל שנה ביום 7 בספטמבר.

רשימת בתי המלון המומלצים ביותר באזור פירנצה והסביבה:
מלונות באזור פירנצה:
Booking.com

מידע נוסף הקשור לאירוע

ליצירת קשר:
Florence Tourist Board
Via A. Manzoni, 16
50121 Firenze
Phone: +39 055 23320
Fax: + 39 0552346286

חשוב לתשומת לבך !
יש לקחת בחשבון את האפשרות שפרטי האירוע עשויים להשתנות ע״י מארגניו. לאור כך, ברצוננו להדגיש בפניך את המלצתנו שלפני ביצוע סידורי נסיעה כלשהם, עליך לבדוק ולברר עם המארגנים את תקפותם ועדכניותם של פרטי האירוע הנ"ל.

מדינה

עיר הבירה:
רומא
קוד המטבע המקומי:
(EUR - € ) אירו
מתח / רשת החשמל:
230V 50Hz
קידומת חיוג בינלאומית:
+39
אזור זמן:
UTC+1 (Summer UTC+2)
שפות:
השפה האיטלקית כשפה רשמית מדוברת בכל רחבי המדינה. בחלקים של אזור טרנטינו דוברים גרמנית, באזור עמק אאוסטה קיים מיעוט דובר צרפתית ובאזור עיר הנמל טריאסטה קיים מיעוט דובר סלובנית.
מיקום גיאוגרפי:
איטליה נמצאת בדרום אירופה. המדינה ממוקמת צפונית לתוניס על חצי-אי הגובל מצפון מזרח בים האדריאתי ומדרום מזרח בים התיכון.
אקלים:
ברוב חלקי הארץ אקלים ים תיכוני, יבש וחם בדרום. בצפון מזג אויר אלפיני.
אתר בית:
לשכות תיירות מקומיות:
Ente Nazionale Italiano per il Turismo (ENIT), Or Rome Tourist office Phone: +39 06 67104526

עיר

אזור חיוג מקומי:
55
קו אורך:
11.25°
קו רוחב:
43.76667°

הוספת תגובה

כתיבת תגובה חדשה

האתר משתמש בעוגיות דפדפן (cookies) על מנת לספק את חווית השימוש הטובה ביותר באתרינו, על ידי המשך שימוש באתר זה אנו מניחים כי הינך מאשר את המשך השימוש בעוגיות אלו, לחץ כאן כדי לקרוא את מדיניות עוגיות הדפדפן שלנו.