פסטיבל לייקוניק 2025

איפה: ברובע העתיק, ,
מתי: יום חמישי, 26 ביוני, 2025
צילום: דריוס סטניסוובסקי מ - פיקסה ביי
הטירה המלכותית בוואוול
צילום: דריוס סטניסוובסקי מ - פיקסה ביי

העיר "קרקוב" – Kraków הנמצאת בדרום פולין על גדות נהר הוויסלה, נחשבת לאחת משלושת הערים הגדולות במדינה. העיר שנוסדה במאה ה-7 היא עיר ימי ביניים שחלק גדול מבנייניה העתיקים משומרים היטב עד היום.

קרקוב שחוותה בסוף המאה השלוש עשרה את פלישת הטטארים לשטחה, מעלה על נס מידי שנה "בפסטיבל לייקוֹנִיק" Lajkonik את מורשת הפלישה ההיסטורית ואת תבוסת הפולשים שהובסו בקרב על ידי לוחמי קרקוב.

"לייקוניק" על שמו נקרא הפסטיבל, הוא דמות אגדית שעל פי המסורת עממית המקומית חזותו ולבושו מייצגים את דמותם של הפולשים. ה-"לייקוניק" הינו גבר טטארי מזוקן הלבוש בלבוש מונגולי טיפוסי, לראשו כובע מחודד והוא רוכב על סוס עץ.

הפסטיבל נחוג מידי שנה ביום ה' הראשון שלאחר החג הקתולי "קורפוס קריסטי". ביום החג, רבים מתושבי קרקוב והסביבה מתחפשים ל- "לייקוניק" בלבושם הצבעוני עם סוסי עץ, חלקם אף רכובים על סוסים ממשיים.

חלק בלתי נפרד מהחגיגות הוא מצעד רחוב גדול האורך כ- 3 שעות גם הוא, כמו יתר האירועים מיועד להמחיש ולהלל את נפילת הטטרים לידי לוחמי קרקוב.

בתום המצעד, בשעות אחר הצהרים המאוחרות מתקיימים בכיכר החגיגית שבחזית בניין העירייה העתיק מופעי תרבות שונים. ימי הביניים המשוחזרים בכל פינה בעיר, התלבושות הצבעוניות ואווירת הקרנבל מלבים את השמחה ומותירים את המבקר עם חווית אירוע מסורתי עממי בלתי נשכח.

רשימת בתי המלון המומלצים ביותר באזור קרקוב והסביבה:
מלונות באזור קרקוב:
Booking.com

מידע נוסף הקשור לאירוע

ליצירת קשר:
Municipality Of Krakow
Press Office
Pl. Wszystkich Swietych 3/4
Room 156
Phone (+4812) 616 13 56
31-004 Kraków

חשוב לתשומת לבך !
יש לקחת בחשבון את האפשרות שפרטי האירוע עשויים להשתנות ע״י מארגניו. לאור כך, ברצוננו להדגיש בפניך את המלצתנו שלפני ביצוע סידורי נסיעה כלשהם, עליך לבדוק ולברר עם המארגנים את תקפותם ועדכניותם של פרטי האירוע הנ"ל.

מדינה

עיר הבירה:
ורשה
קוד המטבע המקומי:
(PLN) זלוטי
מתח / רשת החשמל:
230V 50Hz
קידומת חיוג בינלאומית:
+48
אזור זמן:
UTC+1 (Summer UTC+2)
שפות:
98% דוברי פולנית כשפה רשמית.
מיקום גיאוגרפי:
פולין נמצאת במרכז אירופה, מזרחית לגרמניה
אקלים:
האקלים בפולין הינו אקלים ממוזג עם חורף קר ורב משקעים. קיץ מתון המלווה בגשמים וסופות רעמים.
לשכות תיירות מקומיות:
olish National Tourist Office 5 Marine View Plaza, Ste. 208, Hoboken, NJ-07030-5722, Tel. +1 201 420-9910

עיר

אזור חיוג מקומי:
12
קו אורך:
19.91667°
קו רוחב:
50.08333°

הוספת תגובה

כתיבת תגובה חדשה

האתר משתמש בעוגיות דפדפן (cookies) על מנת לספק את חווית השימוש הטובה ביותר באתרינו, על ידי המשך שימוש באתר זה אנו מניחים כי הינך מאשר את המשך השימוש בעוגיות אלו, לחץ כאן כדי לקרוא את מדיניות עוגיות הדפדפן שלנו.