פסטיבל טייפוסם במערות באטו 2025

איפה: במערות בָּאטוּ, 13 קמ צפונית לקוּאָלַה-לוּמפוּר, ,
מתי: יום שלישי, 11 בפברואר, 2025
מערות באטו - מלזיה
מערות באטו
מלזיה
"פסטיבל טָייפוּסָם – Thaipusam במערות בָּאטוּ"-Batu הינו פסטיבל הינדו דתי. זהו אחד מתוך עשרות פסטיבלי דת ההינדו – Hindu המתקיימים במהלך השנה. ייחודו בכך שהוא המרשים ביותר בעוצמתו הרוחנית והפיזית.
הפסטיבל מתקיים אחת לשנה בפברואר, כשהתאריכים משתנים משנה לשנה בהתאם למופע הירח המלא של חודש "טאי" – Thai בלוח השנה הטאמילי.
אירועי הפסטיבל מתקיימים במערות "בָּאטוּ" הנמצאות על גבעה באזור "גוֹמבָּאק" – Gombak כ – 13 ק"מ צפונית לעיר קוּאָלַה-לוּמפוּר- Kuala Lumpur, בירת מלזיה Malaysia. מערות אבן הגיר משמשות את מאמיני דת ההינדו כמקום קדוש לעליה לרגל. אזור המערות הינו ערך טבע מוגן המוכר כשמורת טבע מלזית מופלאה.
המערות שנתגלו במאה השמונה עשרה נקראות על שם הנהר "בָּאטוּ" הזורם למרגלות הגבעה. הבולטות שבמערות האתר הן "מערת המקדש" ו"המערה האפילה".
לצד מערות אלה מצויות מאות מערות קטנות. גישה חופשית מתאפשרת לרוב המערות העוטפות את הגבעה, בחלקן ניתן לבקר כמותנה ב מוקדם מהחברה להגנת הטבע המלזית.
"מערת המקדש" הינה מערה המכילה תשמישי קדושה הינדיים, תקרתה מקומרת בגובה המדהים של 100 מטר.
"המערה האפלה" הנמצאת מתחתיה, מתוכה מסתעפת רשת מערות שאורכן למעלה מ-1 ק"מ. במערה אוכלוסיית בעלי חיים אנדמיים (הקיימים רק במקום), יצירות אומנות ,פסלים וציורי קיר של דמויות ממיתולוגיית ההינדו.
הכניסה למערה זו מחייבת אישור מוקדם של הרשויות.
מהות הפסטיבל על פי והאמונה המיתולוגיה הינדית, היא להנציח שתי מסורות חשובות:
א. יום ההולדת
הנצחת יום ההולדת של האל "מוּרוּגָאן"- Murugan בנם הצעיר של האלים "שִיוַוַה"- Shiva והאלה "פָּארוַוַטי" Parvati .
ב.מתת הרומח
את המעמד שבו האלה "פָּארוַוַטי" נתנה מתנה ל "מוּרוּגָאן" את הרומח שבאמצעותו יוכל לנצח את סמל הרוע, השד הרע "סוּרָאפָּאדמָאדֶמוֹן"-Soorapadmandamon.
עם תחילת הפסטיבלים מגיעים בתהלוכה למערות "בָּאטוּ" כמיליון מאמינים. בניהם חוזרים בתשובה וסגפנים רבים קנאים לדתם. כאן מתחיל המחזה המדהים של התכנסות ההמונים למרגלות הגבעה, בתוכם קבוצות סגפנים המביעים הקרבה ומסירות לדת, הסגפנים צועדים במעלה 272 המדרגות העולות למערת המקדש שבחלקי גופם השונים נעוצים מוטות ברזל ואנקולי מתכת כבדים.
חלקם נועצים שיפודים בלחיים בגב ובחזה להנצחת הרומח שניתן לאל "מוּרוּגָאן". – ראה סירטוני וידאו מצורפים. התמונה הסוריאליסטית המדהימה של הנוף האנושי המצוי בשיכרון חושים, יוצרת אצל המבקר הזר תחושה מעורבת של מועקה כבדה והשתהות.
זוהי חוויה בלתי נשכחת כי זר לא יבין זאת!
חיוני לדעת!
מומלץ לבדוק באם ניתן להיכנס עם דרכון ישראלי למלזיה.
רשימת בתי המלון המומלצים ביותר באזור קואלה לומפור והסביבה:
מלונות באזור קואלה לומפור:
Booking.com

סרטוני וידאו


מידע נוסף הקשור לאירוע

קישורים:
ליצירת קשר:
Local Tourism Malaysia Offices
17th Floor, Menara Dato' Onn,
Putra World Trade Centre,
45, Jalan Tun Ismail, 50480
Kuala Lumpur Phone: +603-2615 8188
Fax: +603-2693 5884 / 2693 0207
Tourism Infoline: 1-300-88-5050 (within Malaysia only)

חשוב לתשומת לבך !
יש לקחת בחשבון את האפשרות שפרטי האירוע עשויים להשתנות ע״י מארגניו. לאור כך, ברצוננו להדגיש בפניך את המלצתנו שלפני ביצוע סידורי נסיעה כלשהם, עליך לבדוק ולברר עם המארגנים את תקפותם ועדכניותם של פרטי האירוע הנ"ל.

מדינה

עיר הבירה:
קואלה-לומפור
קוד המטבע המקומי:
(MYR) רִינגִיט
מתח / רשת החשמל:
230V 50Hz
קידומת חיוג בינלאומית:
+60
אזור זמן:
(UTC+8)
UTC +8 , (Summer +8)
שפות:
השפה הרשמית מלזו-באסה כמו כן ישנם דוברי אנגלית, סינית בניבים שונים, טאמילית, טֶלוּגוּ ועוד מגוון שפות דרום מזרח אסייתיות.
מיקום גיאוגרפי:
מלזיה נמצאת על חצי אי בדרום מזרח אסיה. המדינה גובלת: בתאילנד, בשליש מצפון האי בורנאו, באינדונזיה, בברונאי, בדרום ים סין, ובדרום וייטנאם.
אקלים:
האקלים טרופי בדרום מערב בתקופה של אפריל עד אוקטובר. בצפון מזרח מאוקטובר עד פברואר עונת גשמי המונסון.
אתר בית:
לשכות תיירות מקומיות:
Tourism Malaysia Office Kuala Lumpur 17th Floor, Menara Dato' Onn, Putra World Trade Centre, 45, Jalan Tun Ismail, 50480 Kuala Lumpur Phone: +603-2615 8188 Fax: +603-2693 5884 / 2693 0207 Tourism Infoline: 1-300-88-5050 (within Malaysia only)

עיר

אזור חיוג מקומי:
3
קו אורך:
101.7°
קו רוחב:
3.16667°

הוספת תגובה

כתיבת תגובה חדשה

האתר משתמש בעוגיות דפדפן (cookies) על מנת לספק את חווית השימוש הטובה ביותר באתרינו, על ידי המשך שימוש באתר זה אנו מניחים כי הינך מאשר את המשך השימוש בעוגיות אלו, לחץ כאן כדי לקרוא את מדיניות עוגיות הדפדפן שלנו.