פסטיבל חוויות המוות הקרוב – פייסטה דה סנטה מרטה דה ריברטמה 2024

מתי: יום שני, 29 ביולי, 2024
פסטיבל חוויות המוות הקרוב – פייֶסטָה דה סנטה מרטה דה רִיבָּרטֶּמֶה - צילום: www.asneves.com
פסטיבל חוויות המוות הקרוב – פייֶסטָה דה סנטה מרטה דה רִיבָּרטֶּמֶה
צילום: www.asneves.com

פסטיבל "חווית המוות הקרוב", הנקרא גם בשם "פייֶסטָה דה סנטה מרטה דה רִיבָּרטֶּמֶה", מתקיים מידי שנה ביום  29 ביולי, יום חגה של סנטה-מרטה פטרונית העיר הקטנה אס-נייבס (As Neves) הנמצאת בחבל גליסיה (Galicia) בצפון מערב ספרד.

על פי המסורת הקתולית סנטה מרטה הייתה אחותו של אלעזר (Lazarus) שהוחזר מהמוות לחיים על ידי ישו וככזו היא נחשבת לקדושה המגנה על העיר מכל רע. בפסטיבל העומד בסימן המוות והתחייה, מודים אנשי העיר ותיירים רבים לקדושה על שניצלו ממות ושרדו את 12 החודשים שחלפו מאז ביקורם הקודם והשתתפותם בפסטיבל ההודיה הזה.

קהל אלפים, מקומיים ואורחים ממלאים את העיר וסביבתה והביקוש לסידורי לינה גבוה במיוחד לכן, ולהזמין חדר מבעוד מועד. גולת הכותרת של אירועי הפסטיבל הינה התהלוכה "החגיגית" המוזרה שבראשה נישא פסל בדמותה של הקדושה, הפסל מסמל את חזרתה מהמתים. אחריה נישאים במצעד הסוריאליסטי ארונות מתים אמיתיים, בתוך הארון שוכב אדם חי המתחזה למת, והארון נישא על ידי בני משפחתו במאמץ רב לאורך כל התהלוכה יחד עם עשרות ארונות דומים.

התהלוכה המוזרה מגיעה עד הכנסיה המוקדשת לסנטה-מרטה שם מתקיים טכס דתי המושמע באמצעות רמקולים לטובת הקהל הרב הנמצא מחוץ לכנסיה הקטנה.
בנוסף לתהלוכת המתים ניתן לטעום מאכלים מסורתיים מקומיים, להאזין לשירה ונגינה של להקות צוענים ועוד.

לנוכחים בפסטיבל הייחודי והלא שגרתי הזה מובטחת חוויה תרבותית מטלטלת מיוחדת במינה.

רשימת בתי המלון המומלצים ביותר באזור אס-נייבס והסביבה:
מלונות באזור אס-נייבס:
Booking.com

מידע נוסף הקשור לאירוע

ליצירת קשר:
Concello de as Neves
Casa do Concello
Praza da Cristiandade,1 36440 - As Neves 
Tél.: 986 64 80 38
Fax: 986 64 80 52

חשוב לתשומת לבך !
יש לקחת בחשבון את האפשרות שפרטי האירוע עשויים להשתנות ע״י מארגניו. לאור כך, ברצוננו להדגיש בפניך את המלצתנו שלפני ביצוע סידורי נסיעה כלשהם, עליך לבדוק ולברר עם המארגנים את תקפותם ועדכניותם של פרטי האירוע הנ"ל.

מדינה

עיר הבירה:
מדריד
קוד המטבע המקומי:
(EUR - € ) אירו
מתח / רשת החשמל:
220v 50Hz
קידומת חיוג בינלאומית:
+34
אזור זמן:
UTC+1 ,(Summer UTC+2)
שפות:
74% דוברי ספרדית קסטיליאנית, 17% דוברי קטלונית, 7% דוברי גליציאנית, 2% דוברי באסקית. הקסטיליאנית נחשבת לשפה הרשמית וכל היתר שפות רשמיות אזוריות.
מיקום גיאוגרפי:
ספרד נמצאת בדרום מערב יבשת אירופה, גובלת במפרץ ביסקיה, בים התיכון, בצפון האוקינוס האטלנטי, ברכס הרי הפירנאים ובדרום מערב צרפת.
אקלים:
האקלים ממוזג, קיץ חם באזורים הפנימיים של המדינה ומתון יותר ומעונן לאורך החוף. החורף קר בפנים המדינה ומעונן חלקית וקריר לאורך החוף.
אתר בית:
לשכות תיירות מקומיות:
INSTITUTO DE TURISMO DE ESPAÑA - TURESPAÑA Jose Lázaro Galdiano, 6, 28071 Madrid - Tel.913433500

עיר

אזור חיוג מקומי:
986
קו אורך:
-8.415°
קו רוחב:
42.088°

הוספת תגובה

כתיבת תגובה חדשה

האתר משתמש בעוגיות דפדפן (cookies) על מנת לספק את חווית השימוש הטובה ביותר באתרינו, על ידי המשך שימוש באתר זה אנו מניחים כי הינך מאשר את המשך השימוש בעוגיות אלו, לחץ כאן כדי לקרוא את מדיניות עוגיות הדפדפן שלנו.