פסטיבל ג'נשה צ'אטורטי 2024

איפה: בכל רחבי המדינה, ,
מתי: יום שישי, 6 בספטמבר, 2024
צילום: Pashminu Mansukhani from Pixabay
צילום: Pashminu Mansukhani from Pixabay

על פי המסורת ההינדית האל ג'נשה (Ganesha) בעל גוף האדם וראש הפיל, האל מסיר המכשולים, נחשב אצל ההינדים לאחד האלים הפופולאריים והחשובים. המאמינים נוהגים להשקות חלב את פסלי האל הן במקדשים והן בבית כסגולה לטוב.

אחת לשנה במהלך אוגוסט-ספטמבר ולמשך 10 ימים (בתאריכים שונים הנקבעים על פי לוח השנה ההינדי), יוצאים המוני מאמינים אל הרחובות לתהלוכות ענק ובעזרת מערכות הגברה תופים גדולים וגונגים, חוגגים ברעש גדול את חגו של האל.

בתהלוכת ההודיה המאמינים נושאים פסלי פילים ענקיים עשויי חימר בגדלים שלא יאומנו כשהכנתם המוקדמת עורכת 2-3 חודשים. הפסלים יכולים להגיע עד לגובה של עשרה מטרים. התהלוכה מהווה את אקט הסיום של החג כשהיא מגיעה לחוף ים נהר או כל מקווה מים, ובטקס רב רושם מטביעים המאמינים את פסלי הפילים עשויי החימר הנמסים במים.

חלק מהפסלים כה גדולים שלא ניתן להביא אותם בידיים למקור המים אלא בכלי רכב כבדים. החג נחוג על ידי מיליוני חוגגים בכל רחבי הודו.

רשימת בתי המלון המומלצים ביותר באזור דלהי והסביבה:
מלונות באזור דלהי:
Booking.com

סרטוני וידאו


מידע נוסף הקשור לאירוע

ליצירת קשר:
Govt. of India Tourist Office
New Delhi
88,Janpath
Tel:(011)3320342, 3320005,
3320109, 3320008, 3320266
Fax : (011)3320342

חשוב לתשומת לבך !
יש לקחת בחשבון את האפשרות שפרטי האירוע עשויים להשתנות ע״י מארגניו. לאור כך, ברצוננו להדגיש בפניך את המלצתנו שלפני ביצוע סידורי נסיעה כלשהם, עליך לבדוק ולברר עם המארגנים את תקפותם ועדכניותם של פרטי האירוע הנ"ל.

מדינה

עיר הבירה:
ניו דלהי
קוד המטבע המקומי:
(INR) רופי הודי
מתח / רשת החשמל:
230V 50Hz
קידומת חיוג בינלאומית:
+91
אזור זמן:
UTC+5:30
שפות:
הינדית כשפה הלאומית הראשונה. כמו כן השפה האנגלית נפוצה ביותר ומשמשת לתחומי הפוליטיקה והתקשורת המסחרית. 30% מהאוכלוסיה דוברת 14 שפות אחרות ושונות כמו בנגלית, טלגו, מרטית, טאמלית ועוד.
מיקום גיאוגרפי:
דרום אסיה, גובלת בים הערבי ומפרץ בנגל, בין מיינמאר (בורמה) ופקיסטן.
אקלים:
האקלים משתנה בין האזורים השונים מאקלים טרופי בדרום לאקלים ממוזג בצפון.
לשכות תיירות מקומיות:
Department of Tourism, Ministry of Tourism, Trans

עיר

אזור חיוג מקומי:
11
קו אורך:
77.21667°
קו רוחב:
28.66667°

הוספת תגובה

כתיבת תגובה חדשה

האתר משתמש בעוגיות דפדפן (cookies) על מנת לספק את חווית השימוש הטובה ביותר באתרינו, על ידי המשך שימוש באתר זה אנו מניחים כי הינך מאשר את המשך השימוש בעוגיות אלו, לחץ כאן כדי לקרוא את מדיניות עוגיות הדפדפן שלנו.