פסטיבל ברנינג מן – האיש הבוער 2024

מתי: יום ראשון, 25 באוגוסט, 2024 - יום שני, 2 בספטמבר, 2024
להטוטי אש - צילום באדיבות: © CarniFest Online
להטוטי אש
צילום באדיבות: © CarniFest Online

פסטיבל ברנינג מן – (Burning Man), הינו אירוע יוצא דופן במיקומו, בתכניו ובהיקף העצום של משתתפיו שמידי שנה עולה על יותר מחמישים אלף חוגגים. "ברנינג מן" מתקיים בארה"ב במדינת נבדה, ב"בלק רוק דזרט" – Black Rock Desert.

עבור הפסטיבל הייחודי מוקמת מידי שנה ובמיוחד לאירוע, העיר הזמנית "בלק רוק סיטי" – Black Rock City. "העיר" הבנויה בצורת אמפיתיאטרון' כולה אוהלים וקרוונים, נמצאת במרחק של כ- 3 שעות נסיעה צפונית לעיר רינו – (Reno, NV) בנבדה.

ניתן להגיע למקום באמצעות קווי אוטובוסים יעודיים מסן פרנסיסקו – קליפורניה ומהעיר רינו – נבדה, וכן באמצעות כלי רכב פרטיים, קרוונים וטרמפים…

במהלך ימי הפסטיבל ניתן לראות מכל מקום "בעיר" את הפסל בדמות אדם עשוי עץ, אותו שורפים בשבת בערב יומיים לפני סוף הפסטיבל, אירוע המהווה את שיאו של הפסטיבל.

משתתפי הפסטיבל מקימים מיצגי אומנות חד פעמיים, עורכים פעילויות משותפות ומגוונות כמו מדיטציות רבות משתתפים, יוצרים "שכונות" של מקבצי אוהלים וקרוונים בקונספט חברתי משותף, יוצרים סיטואציות חברתיות הזויות, ואף מקלחות מאולתרות משותפות ועוד.

הפסטיבל שמושך אליו המונים מבסס את תכניו על עשרה עקרונות חברתיים:

  1. שיתוף רדיקלי – כל אחד יכול להשתתף בפסטיבל מתוך כבוד והערכת השונה ושלילת דעות קדומות.
  2. נתינה – הענקת מתנות ללא ציפייה לתמורה או מחויבות להחזיר טובה.
  3. ביטול הסחר – על מנת לשמר את רוח הנתינה כל סוג של מסחר ואיסור סחר חליפין. בנוסף, המשתתפים מתבקשים שלא לבצע עסקאות, לפרסם או להפיץ רעיונות מסחריים ומותגים.
  4. תלות עצמית רדיקלית – עידוד עצמאות, עשייה עצמאית וגילוי יכולות אישיות.
  5. ביטוי עצמי רדיקלי  – כל פעילות בפסטיבל וכל המתנות הניתנות הן תוצר של ביטוי עצמי ואף אחד חוץ מהיוצרים לא יקבע את תוכנן. למרות זאת, על הנותנים להבין ולכבד את מקומם ורצונותיהם של המקבלים.
  6. מאמץ קהילתי – קהילת הפסטיבל מעודדת ומאמינה בעשייה משותפת ומקדמת כל סוג של עשייה קבוצתית, חיבור חברתי, מרחבים ציבוריים, עבודות אמנות וכל שיטות התקשורת המקדמות אותם.
  7. אחריות אזרחית  – כל משתתף בפסטיבל לוקח אחריות על עצמו ועל הסובבים אותו. המארגנים פעילויות בפסטיבל יקחו אחריות על שלומם ורווחתם של המשתתפים ויעשו זאת בהתאם לחוקי המדינה.
  8. אי השארת עקבות  – מתוך רצון לשמור על הסביבה, אין להותיר פסולת או כל סימן אחר שיפגע בסביבה. חובה על כל המשתתפים לנקות את המרחב בסיומו.
  9. השתתפות  – שינוי מסוים באדם או בחברה, יכול לקרות רק תוך כדי השתתפות אקטיבית בנעשה. לכן, כולם מוזמנים להשתתף בפסטיבל.
  10. אי אמצעיות  חוויה –  המשתתפים נקראים לחוות את עצמם ואת סביבתם בצורה טבעית ובלתי אמצעית.

כל הפרטים, דרכי רישום/כרטיסים, הגעה, מה להביא איך להגיע ועוד מגוון שאלות ותשובות מפורטים באתר הפסטיבל ראה לינק בהמשך הדף.

רשימת בתי המלון המומלצים ביותר באזור רינו והסביבה:
מלונות באזור רינו:
Booking.com

מידע נוסף הקשור לאירוע

קישורים:
ליצירת קשר:
Black Rock City, llc
call: (415) TO-FLAME

חשוב לתשומת לבך !
יש לקחת בחשבון את האפשרות שפרטי האירוע עשויים להשתנות ע״י מארגניו. לאור כך, ברצוננו להדגיש בפניך את המלצתנו שלפני ביצוע סידורי נסיעה כלשהם, עליך לבדוק ולברר עם המארגנים את תקפותם ועדכניותם של פרטי האירוע הנ"ל.

מדינה

מתח / רשת החשמל:
110V 60Hz
קידומת חיוג בינלאומית:
+1

עיר

אזור חיוג מקומי:
775
קו אורך:
-119.8138°
קו רוחב:
39.52963°

הוספת תגובה

כתיבת תגובה חדשה

האתר משתמש בעוגיות דפדפן (cookies) על מנת לספק את חווית השימוש הטובה ביותר באתרינו, על ידי המשך שימוש באתר זה אנו מניחים כי הינך מאשר את המשך השימוש בעוגיות אלו, לחץ כאן כדי לקרוא את מדיניות עוגיות הדפדפן שלנו.