פאליו (מירוץ) החמורים של העיירה טוריטה די סיינה 2025

איפה: 80 ק''מ דרומית מזרחית לפירנצה, ,
מתי: יום ראשון, 23 במרץ, 2025
פאליו (מירוץ) החמורים בטוריטה די סיינה - צילום באדיבות:  Associazione Sagra San Giuseppe
פאליו (מירוץ) החמורים בטוריטה די סיינה
צילום באדיבות: Associazione Sagra San Giuseppe

עיירת ימי הביניים הקטנה, "טוֹרִיטָה דִי סִייֶנָה" – Torrita di Siena הנמצאת בטוסקנה כ – 80 ק"מ דרומית מזרחית לפירנצה, מקיימת אחת לשנה את פָאליוֹ (מירוץ) החמורים.
הרעיון העומד מאחורי המירוץ המסורתי שהחל לראשונה בשנת 1966 נובע מרצון 7,000 תושבי העיירה שרבים מהם עוסקים בתעשיית העץ והמתכת, ליצור חגיגה עממית שבה בעלי המלאכה מהללים את יוסף הקדוש המוּכָּר בעולם הנוצרי כפטרונם הדתי של הנגרים והפועלים, וכסמל רוחני לפשטות ולעבודה.

החמורים מייצגים את אווירת הפשטות והעבודה של תושבי "טוריטה די סיינה" והמירוץ המיוחד מחבר בין חגו של הקדוש לבין שמחת התושבים. זהו מירוץ מוזר ומבדח, חלק מהחמורים "מתמרדים ולא מתייחסים לרוכביהם", הם לעיתים נעצרים באמצע המסלול וחלקם אפילו מתעקש ללכת בכיוון הפוך.

הרוכב שמגיע ראשון לנקודת הסיום הוא המנצח. בתחרות מתמודדים רוכבים המייצגים כל אחת משמונה שכונות העיירה: פּוֹרטָה אֶה פָאגוֹ – Porta a Pago, פוֹרטָה אֶה סוֹלֶה – Porta a Sole, פּוֹרטָה גָבִינָה – Porta Gavina, פּוֹרטָה נוֹבָה, לֶה פוֹנטִי – Le Fonti, סטָציוֹנֶה רֶפֶנָרוֹ – Stazione Refenero ושכונת קָאבוֹנֶה – Cavone.

הנציגים רכובים על החומורים כשהם לובשים בגדים בסגנון ימי הביניים, הם נושאים בידהם את דגל וסמל השכונה כשלכל נציגות צבע ייצוגי משלה.

הפאליו המתקיים בשעות אחר הצהרים הופך את העיירה המנומנמת למקום שוקק חיים ושמחה המארח את אלפי האיטלקים ואת התיירים הרבים המגיעים לאירוע המיוחד.

התכנית המפורטת מוצגת באתר התחרות.

רשימת בתי המלון המומלצים ביותר באזור טוריטה די סיינה והסביבה:
מלונות באזור טוריטה די סיינה:
Booking.com

מידע נוסף הקשור לאירוע

ליצירת קשר:
Torrita di Siena Municipality
Ph.: +39 0577686303
Associazione Sagra San Giuseppe
Phone: +39 0577/686571

חשוב לתשומת לבך !
יש לקחת בחשבון את האפשרות שפרטי האירוע עשויים להשתנות ע״י מארגניו. לאור כך, ברצוננו להדגיש בפניך את המלצתנו שלפני ביצוע סידורי נסיעה כלשהם, עליך לבדוק ולברר עם המארגנים את תקפותם ועדכניותם של פרטי האירוע הנ"ל.

מדינה

עיר הבירה:
רומא
קוד המטבע המקומי:
(EUR - € ) אירו
מתח / רשת החשמל:
230V 50Hz
קידומת חיוג בינלאומית:
+39
אזור זמן:
UTC+1 (Summer UTC+2)
שפות:
השפה האיטלקית כשפה רשמית מדוברת בכל רחבי המדינה. בחלקים של אזור טרנטינו דוברים גרמנית, באזור עמק אאוסטה קיים מיעוט דובר צרפתית ובאזור עיר הנמל טריאסטה קיים מיעוט דובר סלובנית.
מיקום גיאוגרפי:
איטליה נמצאת בדרום אירופה. המדינה ממוקמת צפונית לתוניס על חצי-אי הגובל מצפון מזרח בים האדריאתי ומדרום מזרח בים התיכון.
אקלים:
ברוב חלקי הארץ אקלים ים תיכוני, יבש וחם בדרום. בצפון מזג אויר אלפיני.
אתר בית:
לשכות תיירות מקומיות:
Ente Nazionale Italiano per il Turismo (ENIT), Or Rome Tourist office Phone: +39 06 67104526

עיר

אזור חיוג מקומי:
0577
קו אורך:
11.77944°
קו רוחב:
43.17024°

הוספת תגובה

כתיבת תגובה חדשה

האתר משתמש בעוגיות דפדפן (cookies) על מנת לספק את חווית השימוש הטובה ביותר באתרינו, על ידי המשך שימוש באתר זה אנו מניחים כי הינך מאשר את המשך השימוש בעוגיות אלו, לחץ כאן כדי לקרוא את מדיניות עוגיות הדפדפן שלנו.