משחקי הרמה (היילנד) באברדין האוסטרלית 2024

איפה: פארק ג'פרסון, אברדין, ,
מתי: יום שבת, 6 ביולי, 2024
תזמורת נגני חמת חלילים - סקוטלנד - צילום: Niki Vogt  [pixabay.com]
תזמורת נגני חמת חלילים - סקוטלנד
צילום: Niki Vogt [pixabay.com]

פעם בשנה, פארק ג'פרסון (Jefferson) הנמצא בעיר האוסטרלית "אברדין" (Aberdeen), משמש כמוקד התחרויות המוכר בשם "משחקי הרמה". זהו אירוע ספורט סקוטי מסורתי, הכולל תהלוכות וטקסים מסורתיים רבי רושם.

משחקי הרמה (Highland Games) הסקוטיים, החלו לראשונה בשנת 1892 ומאז הם מתקיימים בכל ערי סקוטלנד וכן במדינות רבות מעבר לאוקיינוס, בקרב ריכוזי יוצאי סקוטלנד המתגוררים בארה"ב, בניו-זילנד, באוסטרליה ועוד.

במשחקים המסורתיים מתקיימות תחרויות בתחומים שאינם מוכרים בספורט העולמי. מדובר בסוגי תחרויות מוזרים למדי כמו הטלת גזעי עצים, זריקת פטישים כבדים וכדורי ברזל, זריקת סלעים למרחק וכדומה. למבקר בתחרויות מובטחת חוויה תרבותית מסורתית-עממית מיוחדת במינה.

נגינת חמת חלילים נשמעת ללא הרף במשך כל יום התחרות. אלפי המבקרים באתר המשחקים נהנים מאירוח באוהלי ענק צבעוניים בהם מוצע שפע אין סופי של וויסקי ובירה. המתחרים השופטים וחלק ניכר של הקהל לבושים קילט (Kilt), הלבוש המוכר כחצאיות הסקוטיות המסורתיות.

אוהלי האירוח, השמחה, כמויות הוויסקי הנמזגות והתחרויות המוזרות יוצרים אווירה סקוטית אופיינית, המבטיחה למבקר חוויה מרתקת.

רשימת בתי המלון המומלצים ביותר באזור אברדין והסביבה:
מלונות באזור אברדין:
Booking.com

מידע נוסף הקשור לאירוע

קישורים:
ליצירת קשר:
Aberdeen Highland Games
Jefferson Park, New England Highway
Aberdeen, NSW, 2336

חשוב לתשומת לבך !
יש לקחת בחשבון את האפשרות שפרטי האירוע עשויים להשתנות ע״י מארגניו. לאור כך, ברצוננו להדגיש בפניך את המלצתנו שלפני ביצוע סידורי נסיעה כלשהם, עליך לבדוק ולברר עם המארגנים את תקפותם ועדכניותם של פרטי האירוע הנ"ל.

מדינה

עיר הבירה:
קנברה
קוד המטבע המקומי:
(AUD) דולר אוסטרלי
מתח / רשת החשמל:
230V 50 Hz
קידומת חיוג בינלאומית:
+61
אזור זמן:
UTC+8–+10
Summer (DST) UTC+8–+11
שפות:
79% דוברים אנגלית כשפה רשמית, 2.1% דוברים סינית, 1.9% דוברים איטלקית וכ 7% דוברים מגוון שפות אחרות. (נתוני מפקד האוכלוסין 2001).
מיקום גיאוגרפי:
יבשת אוסטרליה נמצאת בין האוקינוס ההודי ודרום האויקנוס השקט.
אקלים:
האקלים בכללותו צחיח ושחון למחצה, מתון בדרום ובמזרח, וטרופי בצפון.
אתר בית:
לשכות תיירות מקומיות:
Tourism Australia Contact Details - Sydney Office: Darling Park, Tower 2, Level 18 201 Sussex Street Sydney NSW 2000 Post: GPO Box 2721, Sydney NSW 1006 Tel: +61 2 9360 1111 Fax: +61 2 9331 6469

עיר

אזור חיוג מקומי:
2
קו אורך:
150.890118°
קו רוחב:
-32.162396°

הוספת תגובה

כתיבת תגובה חדשה

האתר משתמש בעוגיות דפדפן (cookies) על מנת לספק את חווית השימוש הטובה ביותר באתרינו, על ידי המשך שימוש באתר זה אנו מניחים כי הינך מאשר את המשך השימוש בעוגיות אלו, לחץ כאן כדי לקרוא את מדיניות עוגיות הדפדפן שלנו.