מלחמת התפוזים בקרנבל של איבראה 2025

איפה: ברובע העתיק, ,
מתי: יום שבת, 1 במרץ, 2025 - יום שלישי, 4 במרץ, 2025
מלחמת התפוזים בקרנבל של איבראה - Photo by: www.storicocarnevaleivrea.it
מלחמת התפוזים בקרנבל של איבראה
Photo by: www.storicocarnevaleivrea.it
העיר "איבראה" (Ivrea), הנמצאת בפרובינציה של טורינו בצפון מערב איטליה מקיימת קרנבל שכל כולו "מלחמת תפוזים מסורתית". "מלחמת התפוזים בקרנבל של איבראה" (Il carnevale d'Ivrea), משמרת מסורת וותיקה שהחלה באמצע המאה ה- 19 בהשראת אירוע בעל אופי דומה, שהתקיים במשך שנים במהלך ימי הביניים.
בקרב התפוזים של "איבראה" זורקים החוגגים אחד על השני תפוזים טריים נוטפי מיץ. ההיסטוריה המקומית מלמדת שכבר בימי הביניים נהוג היה לקיים את קרבות הרחוב המסורתיים באמצעות זריקת שעועית, שאת מקומה תופסים כיום התפוזים.
על פי מקורות היסטוריים, פעמיים בשנה נהג בעל האחוזה (הפיאודל) לתת למשפחות האריסים העניים סיר עם שעועית. הנתינה היתה מבזה ומשפילה מאחר והשעועית נזרקה אל ועל העניים ברחוב, שבצר להם, היו מלקטים את השעועית המפוזרת אחת לאחת מן הרצפה.
במהלך שנות השלושים של המאה ה- 19, בהשראת זריקת השעועית של ימי הביניים, חודשה המסורת, אך הנסיבות "והתחמושת" השתנו, הפעם זורקים תפוזים!
את מנהג זריקת התפוזים, החלו בנות העיר שבעת תהלוכות חגיגיות, השליכו ממרפסות הבתים על שיירת הכרכרות, פתיתי קונפטי, פרחים, ולמרבית הפלא גם תפוזים ! מטרתן היתה לקלוע בגבם של הבנים שבתהלוכה, וכך למשוך את תשומת ליבם אליהן.
הנערים שבכרכרות "השיבו אש" וזרקו חזרה את התפוזים אל המרפסות, כך התפתח קרב תפוזים מוזר ומיוחד. לאחר מלחמת העולם השנייה, קרב התפוזים הוכנס למסגרת היתולית של תחרות שנתית עם כללים, חוקים, מפסידים ומנצחים, כשבהגדרתו הוא בא למסמל את המלחמה לחופש.
קרבות התפוזים מתחוללים בכל פינות העיר הנצבעת כולה בצבע כתום. בכל כיכר ישנו מקום "נטרלי" שבו לא נזרקים תפוזים וממקומות אלה ניתן לצפות בבטחה בקרבות. אירועי הקרנבל מושכים אליהם מיד שנה אלפי משתתפים וצופים, מקומיים ותיירים רבים הגודשים את הכיכרות ואת רחובות העיר, לא רצוי להיכנס לאזור העיר עם רכב ביום התחרות, הגישות חסומות, אין חניה, ופקקי התנועה עצומים, מבעוד מועד ולהגיע לעיר יום לפני הקרנבל.

זהו אירוע חורפי מלהיב ותוסס שאסור להחמיץ…

רשימת בתי המלון המומלצים ביותר באזור איבראה והסביבה:
מלונות באזור איבראה:
Booking.com

סרטוני וידאו


מידע נוסף הקשור לאירוע

ליצירת קשר:
Consortium for the Organisation of the Historic Carnival of Ivrea
Antico Palazzo della Credenza
10015 IVREA (TO)
Fax: 0125 641521

חשוב לתשומת לבך !
יש לקחת בחשבון את האפשרות שפרטי האירוע עשויים להשתנות ע״י מארגניו. לאור כך, ברצוננו להדגיש בפניך את המלצתנו שלפני ביצוע סידורי נסיעה כלשהם, עליך לבדוק ולברר עם המארגנים את תקפותם ועדכניותם של פרטי האירוע הנ"ל.

מדינה

עיר הבירה:
רומא
קוד המטבע המקומי:
(EUR - € ) אירו
מתח / רשת החשמל:
230V 50Hz
קידומת חיוג בינלאומית:
+39
אזור זמן:
UTC+1 (Summer UTC+2)
שפות:
השפה האיטלקית כשפה רשמית מדוברת בכל רחבי המדינה. בחלקים של אזור טרנטינו דוברים גרמנית, באזור עמק אאוסטה קיים מיעוט דובר צרפתית ובאזור עיר הנמל טריאסטה קיים מיעוט דובר סלובנית.
מיקום גיאוגרפי:
איטליה נמצאת בדרום אירופה. המדינה ממוקמת צפונית לתוניס על חצי-אי הגובל מצפון מזרח בים האדריאתי ומדרום מזרח בים התיכון.
אקלים:
ברוב חלקי הארץ אקלים ים תיכוני, יבש וחם בדרום. בצפון מזג אויר אלפיני.
אתר בית:
לשכות תיירות מקומיות:
Ente Nazionale Italiano per il Turismo (ENIT), Or Rome Tourist office Phone: +39 06 67104526

עיר

אזור חיוג מקומי:
125
קו אורך:
7.87192°
קו רוחב:
45.45806°

הוספת תגובה

כתיבת תגובה חדשה

האתר משתמש בעוגיות דפדפן (cookies) על מנת לספק את חווית השימוש הטובה ביותר באתרינו, על ידי המשך שימוש באתר זה אנו מניחים כי הינך מאשר את המשך השימוש בעוגיות אלו, לחץ כאן כדי לקרוא את מדיניות עוגיות הדפדפן שלנו.