מלחמת הקמח בעיר גלקסידי ביוון 2025

מתי: יום שני, 3 במרץ, 2025
זיקוקים - צילום: מיקרובוט
זיקוקים
צילום: מיקרובוט

עיר הנמל הקטנה "גלקסידי" (Γαλαξίδι Galaxidi) הנמצאת ביבשת, בחלקה הדרום מרכזי של יוון, צפונית לפלופונז, מתכסה מידי שנה בלמעלה מטונה וחצי של קמח צבעוני, המושלך על ידי המקומיים והתיירים הרבים המגיעים בהמוניהם מכל רחבי העולם "לקרב המטורף".

מלחמת הקמח המסורתית מסמלת את סוף עונת הקרנבלים. המורשת ההיסטורית, הסיבות לאירוע, ומה הוא בא לסמל, נותרו בערפל עד היום. המסורת המקומית מספרת שבמאה ה- 19, עת היות יוון תחת שלטון האימפריה העותומאנית, חל איסור על קיום קרנבלים. למרות האיסור, התושבים היו רוקדים ברחובות כשפניהם צבועים בפחם, כאות מחאה והתנגדות לממשל. מאוחר יותר נוספה לריקודים המפוחמים גם תופעת השלכת הקמח הצבעוני.

למרבית האירוניה שבדבר, חגיגות/מלחמות הקמח המסורתיות, מתקיימות דווקא ביום המוכר בנצרות היוונית האורתודוקסית המזרחית,   כיום "שני הנקי", זהו היום המסמל את תחילתו של צום הפסחא הנוצרי אורתודוקסי.

ביום החג, הרחובות מתמלאים מאות בני אדם הלובשים חליפות פלסטיק, פניהם צבועים בפחם שחור, על עיניהם משקפי מגן, ועל פיהם ואפם מסיכות אבק. הם נראים רוקדים ברחובות וזורקים אחד על השני כמויות עצומות של קמח בצבעים שונים.

לתיירים הרבים שאינם לוקחים חלק בקרבות ובאים רק לצפות בהם תימצא תמיד "עמדת צפייה נקייה" ממנה ניתן יהיה לצפות בהנאה בקרבות השמחים. זהו אירוע פרוע עם הרבה שמחה והומור.

רשימת בתי המלון המומלצים ביותר באזור גלקסידי והסביבה:
מלונות באזור גלקסידי:
Booking.com

סרטוני וידאו


מידע נוסף הקשור לאירוע

קישורים:
ליצירת קשר:
Glaxidi Municipality
Phone: 2265351200
Fax: 2265351222
Galaxidi
4 Tsalagkyra St. Galaxidi
Fokida GR 33052 33052
דוא"ל:

חשוב לתשומת לבך !
יש לקחת בחשבון את האפשרות שפרטי האירוע עשויים להשתנות ע״י מארגניו. לאור כך, ברצוננו להדגיש בפניך את המלצתנו שלפני ביצוע סידורי נסיעה כלשהם, עליך לבדוק ולברר עם המארגנים את תקפותם ועדכניותם של פרטי האירוע הנ"ל.

מדינה

קוד המטבע המקומי:
(Euro) אירו
מתח / רשת החשמל:
220v 50Hz
קידומת חיוג בינלאומית:
+30
אזור זמן:
UTC+2 (Summer UTC+3)
שפות:
השפה הרשמית יוונית מדוברת בקרב 99% מהתושבים. 1% דובר שפות אחרות בתוכן אנגלית וצרפתית.
מיקום גיאוגרפי:
יוון נמצאת באירופה בין אלבניה ותורכיה, גובלת בים האגאי, בים היוני, ובים התיכון.
אקלים:
מזג האוויר מתון, החורף לח ורטוב, הקיץ חם ויבש.
דוא"ל:
אתר בית:
לשכות תיירות מקומיות:
Ellinikos Organismos Tourismou-EOT (Greek/Hellenic

עיר

אזור חיוג מקומי:
2265
קו אורך:
22.381458°
קו רוחב:
38.379086°

הוספת תגובה

כתיבת תגובה חדשה

האתר משתמש בעוגיות דפדפן (cookies) על מנת לספק את חווית השימוש הטובה ביותר באתרינו, על ידי המשך שימוש באתר זה אנו מניחים כי הינך מאשר את המשך השימוש בעוגיות אלו, לחץ כאן כדי לקרוא את מדיניות עוגיות הדפדפן שלנו.