השקת יין הבוז'ולה בצרפת 2024

מתי: יום רביעי, 20 בנובמבר, 2024
כרם - צילום באדיבות: © CarniFest Online
כרם
צילום באדיבות: © CarniFest Online

פעם בשנה בלילה שבין יום ד' ליום ה', השלישי של חודש נובמבר, חבל בּוּז'וּלֶה – (Beaujolais) בדרום בורגונדי (Burgundy), מתעורר מתרדמתו ותושביו עסוקים כולם כאחד בחגיגה השנתית הגדולה של השקת יין הבּוּז'וּלֶה הצעיר שהבשיל זה עתה.

אירועי ההשקה המתרכזים בעיירה בּוּז'וּלֶה מתחילים בשעה חמש אחה"צ בהתכנסות תושבי המקום וקהל תיירים גדול לתחרות טעימת יין כשעל המתחרה לזהות בטעימה את 12 זני יין הבּוּז'וּלֶה. המנצח מקבל פרס מקורי, חבית יין במשקל השווה למשקל גופו.

בשעות הלילה ממקד חבל ארץ זה את תשומת הלב של חובבי היין מכל העולם ובעיירה בּוּז'וּלֶה מתחילות חגיגות השקת היין החדש. הרחובות מתמלאים חוגגים הלומדים שיעור בהכנת היין בהדרכת בעלי היקבים השונים.

בעיירה מתקיים מצעד לפידים, זיקוקים מאירים את השמים, ובדיוק בחצות פותחים תושבי העיירה את חביות היין הצעיר שהבשיל במהלך השנה שחלפה. בעת הפתיחה מכריזים בקול רם: "יין הבּוּז'וּלֶה החדש הגיע!" – (Le Beaujolais Nouveau est arrivé).

באותה השעה בדיוק נפתחים בקבוקי יין הבוז'ולה החדש בכל העולם. זוהי חגיגה אמיתית לאוהבי יין.

רשימת בתי המלון המומלצים ביותר באזור בוז'ולה והסביבה:
מלונות באזור בוז'ולה:
Booking.com

מידע נוסף הקשור לאירוע

ליצירת קשר:
BEAUJEU ET SA REGION OFFICE DE TOURISME
Place de l'Hôtel de Ville,
69430 BEAUJEU
Phone: +33 (0)474692288
דוא"ל:

חשוב לתשומת לבך !
יש לקחת בחשבון את האפשרות שפרטי האירוע עשויים להשתנות ע״י מארגניו. לאור כך, ברצוננו להדגיש בפניך את המלצתנו שלפני ביצוע סידורי נסיעה כלשהם, עליך לבדוק ולברר עם המארגנים את תקפותם ועדכניותם של פרטי האירוע הנ"ל.

מדינה

עיר הבירה:
פריס
קוד המטבע המקומי:
(EUR - € ) אירו
מתח / רשת החשמל:
230V 50Hz
קידומת חיוג בינלאומית:
+33
אזור זמן:
UTC+1 (Summer UTC+2)
שפות:
צרפתית
מיקום גיאוגרפי:
צרפת נמצאת במערב אירופה , גובלת במפרץ ביסקיה והתעלה האנגלית, בין בלגיה וספרד. חלקה הדרום מזרחי של המדינה ממוקםבין איטליה, ספרד וחופי הים התיכון
אקלים:
ברוב אזורי הארץ החורף הינו חורף אירופאי קר, בעוד הקיץ מתון וקל. באזור הגובל עם הים התיכון החורף מתון וטמפרטורות הקיץ גבוהות יותר מחבלי הארץ האחרים
אתר בית:
לשכות תיירות מקומיות:
The Paris Tourist Office's Main Welcome Center at Pyramides:
25, rue des Pyramides 75001 Paris Metro: Pyramides (line 7 or 14)

עיר

אזור חיוג מקומי:
4
קו אורך:
4.666667°
קו רוחב:
46.083333°

הוספת תגובה

כתיבת תגובה חדשה

האתר משתמש בעוגיות דפדפן (cookies) על מנת לספק את חווית השימוש הטובה ביותר באתרינו, על ידי המשך שימוש באתר זה אנו מניחים כי הינך מאשר את המשך השימוש בעוגיות אלו, לחץ כאן כדי לקרוא את מדיניות עוגיות הדפדפן שלנו.